Ana Sayfa
06 Aralık 2016 ( 21 görüntülenme )

ABD: Esad'la Bir Sorunumuz Yok!

ABDRusyaİran ittifakı...
 ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı koltuktan indirmeye çalışmadıklarını söyledi.

Kerry, “Suriye'de renkli devrim yapıyoruz” dedi.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Moskova’da görüşen Kerry, Rossiya 24 televizyonunda yayınlanan 'Vesti v Subbotu' programında Sergey Brilev'in sorularını yanıtladı.
‘AMACIMIZ SURİYE’DE BARIŞI TESİS ETMEK’ 
Rus halkının ABD'nin Suriye politikasını anlamasının önemli olduğunu belirten Kerry, "Suriye'deki mevcut yönetimi değiştirmeye çalışmıyoruz. Suriye'de renkli devrim yapmıyoruz. Biz başka ülkelerin iç işlerine karışmıyoruz. Amacımız barışı tesis etmek" dedi.
 
Kerry, barışın tesisi için ise Esad'ın görevi bırakması gerektiğini savunarak, Washington'un bu konudaki pozisyonunu bir kez daha teyit etti. Bakan, "Esad görevde olduğu sürece Suriye'deki savaşı sonlandırmak mümkün olamaz. Esad, teröristleri üzerine çeken bir mıknatıs" ifadelerini kullandı.
'RUSYA VE ABD, SURİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜN KORUNMASI KONUSUNDA HEMFİKİR' 
Rusya ve ABD'nin Suriye Destek Grubu çerçevesinde İran ile aynı yönde hareket ettiğini belirten Kerry, ülkenin geleceğinin Suriyeliler tarafından tayin edileceği bir siyasi çözüm için İran ile ortak yaklaşım sergilediklerinin altını çizdi.
 
ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Suriye'deki devlet kurumlarının ve ülkenin toprak bütünlüğünün korunması konusunda Washington ve Moskova'nın hemfikir olduğunu da söyledi(Dış Basın).
Aynı ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Rus uçağının Türkiye tarafından Suriye sınırında düşürülmesinin, artık ABDRusya ilişkileri açısından gündemde olmadığını söylemişti.
Şimdi son duruma baktığımızda görülen şu:
ABD’nin Ortadoğu’da Rusya ile sorunu yok.
ABD’nin Suriye’de Esad’la sorunu yok.
ABD’nin Suriye konusunda İran’la sorunu yok. 
Demek ki bütün sorun Türkiye imiş!
Rus uçağının vurulmasıyla Türkiye bölgede etkisizleştirilerek, yalnızlaştırılarak, ABD’ye daha bağımlı hale getirilerek BU SORUN böylece çözülmüş oldu!
Bu noktada AKP siyasetinin işin bu noktaya varacağını bilmediğini söylemek safdillik olabilir!
 
Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ