Ana Sayfa
06 Aralık 2016 ( 44 görüntülenme )

Adana'da Bomba Yüklü Araçla Saldırı

Adana'nın Seyhan ilçesinde üç kişi araçlarını karakolun önüne bıraktıktan sonra kaçmak istedi.
Adana'nın Seyhan ilçesinde üç kişi araçlarını karakolun önüne bıraktıktan sonra kaçmak istedi.

Bu sırada bu kişilerle polis arasında silahlı çatışma çıktı. Üç kişi kaçarken, bırakılan otomobilin bomba yüklü olduğu anlaşıldı. Araç kontrollü şekilde patlatılırken, ölen ya da yaralanan olmadı.Adana'da saat 05.30 sıralarında Denizli Şehit Özer Özkaya Polis Merkezi'nin önüne gelen 34 GU 8848 plakalı otomobilin sürücüsü, aracı bırakıp kaçmak istedi. Bu sırada aracın şoförünü yakalamak için harekete geçen polislere çevredeki teröristler Kalaşnikof marka otomatik silahlarla çapraz ateşi açtı.
 
Aracın şoförü çapraz ateş sırasında kaçarken, polislerle teröristler arasında kısa süreli çatışma çıktı.
 
OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR
 


3 terörist, ara sokaklara girerek kaçarken, TEM, Özel Harekat, Bomba İmha ve Asayiş şube müdürlüğünden çok sayıda polis sevk edildi. Karakolun önüne bırakılan otomobili inceleyen bomba imha uzmanları, bagajında 2 mutfak tüpünden oluşan bomba düzeneği olduğunu belirledi.


 
Karakolun bulunduğu Şehit Mehmet Özer Caddesi'nin büyük bölümünü trafiğe kapatan polis, çevredeki ev ve işyerlerini tek tek dolaşarak ve anonslar yaparak boşalttı. Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek de bölgeye gelerek çalışmaları yönetti. Tahliye işlemi tamamlandıktan sonra, bomba yüklü araç kontrollü patlatıldı.


 
Bomba yüklü otomobil, büyük bir gürültüyle patlatılırken karakol ve çevredeki binaların camları kırıldı. Sabahın erken saatleri olması nedeniyle patlama sesi, kilometrelerce uzaktan duyuldu. Karakolun karşısındaki binada oturan bir kişi, patlamanın ardından evinin balkonuna Türk bayrağı astı. Kent genelinde teröristleri yakalamak için çalışma başlatılırken, çevre güvenlik önlemi alan polislerin çelik yelekli ve dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ