Ana Sayfa
06 Aralık 2016 ( 33 görüntülenme )

Erdoğan Putin'e Açtı Ağzını Yumdu Gözünü!

Erdoğan Rusya hakkında konuştu...
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Saray’da geleneksel hale getirdiği “Muhtarlarla buluşma” toplantısında konuştu.

Erdoğan’ın gündeminde Suriye’deki gelişmeler vardı. Cumhurbaşkanı Rusya Devlet Başkanı Putin’in sert sözlerine aynı üslupla yanıt verdi, Rusya’yı “IŞİD’i bahane ederek bölgeyi dizayn etmekle” suçladı.

ERDOĞAN’IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI

Milletimizin geçmişini bilmeyenler Suriye başta olmak üzere samimiyetimizi anlayamazlar.Coğrafyamıza karşı sorumluluğumuzu yerine getirmeye devam edeceğiz.

IŞİD İLE MÜCADELE HAKKINDA

Türkiye 2005 yılında bu örgütü terör örgütü olarak kabul etmiştir. Kimsenin ülkemizi IŞİD ile mücadelemiz konusundan töhmet altına sokma hakkı yoktur. Sınırlarımızdaki akaryakıt kaçakçılığı neredeyse bitirilme aşamasına gelindi.

RUSYA’YA MESAJLAR!

Lazkiye ve kuzeyi, Bayırbucak Türkmenlerini olduğu bölgede IŞİD yoktur. Kimse kimseyi aldatmasın, IŞİD’le mücadele etmiyorsunuz, Lazkiye’nin kuzeyini boşaltmak istiyorsunuz. IŞİD’in para ve silah kaynağını ararken ilk bakılacak yer Esed rejimi ve onun destekçileri olmalıdır.

Bizim petrol aldığımızı iddia edenler bu iddialarını ispatla mükelleftir, aksi takdirde bu ülkeye kimse iftira atamaz. Ben onları müfteri olmakla sıfatlandırırım. IŞİD çıkardığı petrolü Esed’e satıyor Esed’e. Para kaynağı da belli. Biz bu noktaya gelmek istemezdik. Nasıl oluyor da bunun yanında yer alıyorsunuz ya? Yer alanlar insan haklarından bahsedebilirler mi? İşte biz bunların karşısına dikildiğimiz için menfaat şebekelerinin bu hoşuna gitmiyor.

“YAZIKLAR OLSUN….”

Şimdi diyorlar ki IŞİD’ten Türkiye petrol alıyorlarmış. Yetkili makamdakiler bunu söylüyor. Çok ayıp yazıklar olsun. Biz en büyük ithalatı Rusya’dan yapıyoruz. İran’dan yapıyoruz. Azerbaycan’dan doğalgaz yapıyoruz. Kuzey Irak’tan aynı şekilde alıyoruz.

Türkiye’nin uyguladığı açık kapı politikası kardeşlerimize olan sorumluluklarımızın bir gereğidir. Rusya tarafından yapılan açıklamaları üzüntüyle takip ediyoruz. Bölgede yeni gerilimler ortaya çıkarmayı değil barışı tesis etmeye çalışıyoruz.
 
PUTİN’İN SÖZLERİNE YANIT!

Biz Türkiye’yi İslamlaştırma gayreti içerisindeymişiz, Türkiye’nin yüzde 99′u Müslüman. Böyle bir ifade nasıl kullanılır? Biz stratejik ortağız, Ortak projeler durdurulabilir yaklaşımı siyasilere yakışıyor mu?


Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ