9 görüntülenme 19 Eylül 2021
FETÖ soruşturması kapsamında Sözcü gazetesinin yönetici, yazar ve çalışanlarının, “FETÖ’nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla beraber bilerek ve isteyerek yardım etme” suçlamasıyla yargılandıkları davada mahkeme tarafından verilen kararlara kamuoyunun çeşitli kesimlerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.

‘FETÖCÜLERE HİZMETTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL’

Melih Gökçek ailesinin sahibi olduğu Beyaz TV’den de mahkemenin kararına tepki geldi.Beyaz TV’nin sabah programı olan "Uyan Türkiyem"in sunucusu Tahir Sarıkaya, programda mahkemenin verdiği kararı eleştirerek ve “Bu karar FETÖ'cülere hizmet etmekten başka hiçbir şey değildir arkadaşlar” dedi. Sarıkaya şu ifadeleri kullandı:

‘EMİN ÇÖLAŞAN'DAN FETÖ'CÜ ÇIKMAZ’

“Ben Emin Çölaşan'ı sevmem, onunla siyasi görüştür, yaşam şeklidir... Birbirimize zıttız ama bugün bir 77 yaşındaki Emin Çölaşan'a 'FETÖ'cü' demekte bu ekranlarda... Benim vicdanım el vermiyor. Yani Emin Çölaşan'dan FETÖ'cü çıkmaz.Sözcü gazetesinden ben FETÖ'cü çıkacağına zannetmiyorum arkadaşlar. Bu karar FETÖ'cülere hizmet etmekten başka hiçbir şey değildir arkadaşlar.”

‘BU KARAR İÇİME SİNMİYOR’

“13 Mart 2008 yılında Sözcü gazetesinin bir manşeti dikkatimi çekti. Fethullah Gülen teröristinin fotoğrafını koymuşlar ve diyorlar ki 'Bu adama dokunanın canı yanıyor. Şimdi tekrar ediyorum. Sözcü gazetesine dünkü kararları benim içime sinmiyor. Ben Sözcü gazetesinin FETÖ'cü olduğuna inanmıyorum, inanmak istemiyorum. Yargıtay'ın da bu kararı düzelteceğine düşünenlerden biriyim."

Kaynak: Günboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ