Ana Sayfa
07 Aralık 2016 ( 38 görüntülenme )

Kamer Genç'in Büyük Vasiyeti Yerine Geliyor!

Allah rahmet eylesin!
  Bir süreden beri İstanbul'da tedavi gören Kamer Genç 76 yaşında hayatını kaybetti.

BİLİNEN TEK VASİYETİ ŞUYDU: BENİ TÜRK BAYRAĞI'NA SARILI OLARAK TUNCELİ'YE GÖTÜRÜN!
 
İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatanı kaybeden CHP eski Tunceli Milletvekili 76 yaşındaki Kamer Genç'in vasiyeti üzerine memleketi Tunceli'nin Nazımiye İlçesi Ramazan Köyü'nde toprağa verilmesi bekleniyor.

Bir süredir kanser tedavisi gören 6 dönem Tunceli Milletvekilliği yapan Kamer Genç, bugün saat 17.10'da İstanbul'da tedavi gördüğü özel bir hastanede hayatını kaybetti. Genç'in son anlarında yanında ailesi ve yakın arkadaşlarının bulunduğu belirtildi.
 
Genç'in son anlarında yakınları ile sürekli Tunceli'nin Nazımiye ve Pülümür ilçelerindeki akrabalarından bahsettiği öğrenildi. Tuncelilerden kente sahip çıkmalarını istediği belirtilen Genç'in daha önce Tunceli'de defnedilmesi vasiyet etmişti.
 
 Genç yakınlarına, "Ben iyileşmezsem ve ölümü yenik düşersem beni kesinlikle memleketim Tunceli'nin Nazımiye İlçesi Ramazan Köyü'nde gömün. Beni Tunceli'ye tabutuma sarılı Türk bayrağı ile götürün" dediği öğrenildi.

Kamer Genç'in yakınları ile CHP genel merkezi yetkilileri cenaze programı yaptıkları ve Ankara'da yapılacak törenlerin ardından Tunceli'ye getirileceği belirtildi.

KAMER GENÇ'İN AİLESİNDEN AÇIKLAMA...

Kamer Genç'in eşi Sevim Genç de,
 
 “Bizim için ve ülke için çok büyük bir değerdi. Ülke için gereken bütün fedakarlıkları yaptı. Vatanını, milletini çok seviyordu. Demokrasi, insan hakları ve laiklik için çok çaba harcadı. Çok büyük stresler yaşadı. Biz de onunla birlikte aynı şeyleri yaşadık. Hastalıkla çok büyük mücadele verdi. 1 yıldır da mücadele ediyordu. Amerika'da öldü, ölecek dedikleri anda o diriliyordu.
 
Kalbi çalışıyordu ve sağlıklı olarak insanların karşısına çıkıyordu. Burada da aynı mücadeleye devam etti. Son ana kadar kalbi durmadı. Sonra da hayata gözlerini yumdu. Çok üzgünüz. Sevenlerine çok teşekkür ediyoruz. Kamer Bey ülkesini çok seviyordu.
 
En büyük sıkıntısı, ülkede kargaşanın olması, ülke insanlarının, kardeşlerin birbirini öldürmesinden çok büyük üzüntü duyuyordu. Eşim çok iyi niyetli, çok dürüst, içinde hiçbir kini olmayan, insanları seven, mücadeleci bir yapıya sahipti. Bu mücadeleci yapısı onu yıprattı. Bugün Kemal Kılıçdaroğlu geldiğinde, onunla konuşamadı. Durumu 1 hafta, 10 gündür ağırdı. Ağrı sızı tatmadan hayatını kaybetti" diye konuştu.

SON TÖREN

Ailesi tarafından belirlenen programa göre, Kamer Genç için 24 Ocak Pazar günü saat 14.00'te Kartal Cemevi'nde tören düzenlenecek.
 
Törenden sonra Kamer Genç'in cenazesi memleketi Tunceli'ye gönderilecek. 25 Ocak Pazartesi günü saat 10.00'da ilk tören Tunceli Cemevi'nde düzenlenecek. Ardından, saat 12.00'de Nazımiye Cemevi'ndeki yapılacak törenin ardından, Kamer Genç doğduğu Ramazan Köyü'nde toprağa verilecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ