Ana Sayfa
06 Aralık 2016 ( 37 görüntülenme )

Putin'den Dikkat Çekici Açıklama!

Rusya Devlet Başkanı Suriye hamlesi hakkında ilginç detaylar verdi...
  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye’de IŞİD’e yönelik operasyonların ani bir kararla başlamadığını ve hedeflerinde kara harekatı olmadığını söyledi.
 
Rossiya 24 televizyonuna özel konuşan Putin, "Ne olursa olsun kara operasyonu olmayacak. Suriyeli dostlarımız da bunu biliyor. Suriye’de hava operasyonları anlık kararla başlamadı. Operasyon öncesi hava ve uzaydan istihbarat çalışmaları yapıldı" dedi.
 
Suriye operasyonunu önceden birçok ülke ile paylaştıklarını, ABD ve Ortadoğu ülkelerine bilgi verdiklerini ifade eden Putin, kimsenin kendilerini yaptıkları operasyonlarla ilgili bilgilendirmediği eleştirisi getirdi.
 
Rusya’nın Suriye’de hava operasyonlarına diğer ülkelerin katılması konusunda umudunu yitirmeye başladığını vurgulayan Putin, “Operasyonlarımız Suriye Ordusu’nun kara harekatı sürdüğü sürece devam edecek” ifadesini kullandı.
 
Suriye Ordusu’nun ayakta kalması durumunda siyasi çözüm şansının yüksek olduğuna değinen Rus lider, “Eğer Suriye Ordusu terörle mücadelede hazır hale gelirse, eğer otoritenin bunu yapabileceğini gösterirse, o zaman siyasi çözüm sağlama ihtimali yüksek olur” değerlendirmesinde bulundu(Ajanslar).

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ