Ana Sayfa
06 Aralık 2016 ( 44 görüntülenme )

Yılmaz Özdil HDP'yi en zayıf yerinden öyle bir vurdu ki...

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, bugün kaleme aldığı yazısında, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a ve onu "şirincici" göstermeye çalışan medya organlarına sert çıktı.
 Özdil, "hangi liboş televizyonu açsak, bu halde… 30 senedir gazetecilik yapıyorum, böyle cila, böyle makyaj, böyle ambalaj görmedim." dedi. 

Okuyucularına uyarıda bulunan Özdil, "Siz siz olun. Kalaşnikofa şarjör olmayın." ifadesini kullandı.

Özdil'in yazısı şöyle:

Aman da hanimiş benim cici hdp’min mitingine en az 34 milyon kişi katıldı sayın seyirciler…

Ben diyeyim 34 milyon kişi, siz deyin 44 milyon kişi, o dereceydi yani… Tatlı, şirin, hümanizm yumağı kalabalık, özgürlük okyanusunu andırırcasına, engindi, uçsuz bucaksızdı. Yüreklere su serpen dingin bir adalet meltemi, umutları burcu burcu çoğaltan kardeşlik rüzgarı esiyordu.

Sinerji insanı, huzur çağlayanı, mutluluk pıtırcığı apocuk’un ruhumuzu okşayan masum posterleriyle meydanı dolduranlar, barış çiçeklerini yeşerten, sevgi kelebekleri gibiydiler. Her gördüğümüzde yumuk yumuk yanaklarını mıncıklayasımız gelen, zeki, çevik, sempatik, güldürürken düşündüren, şeker mi şeker Selahattin Demirtaş, karizmatik esprileriyle büyüledi.

Tarafsız (!) televizyonlarımızın muhabirleri canlı yayına peşmerge kıyafeti ve mekap giyerek çıkarken, spikerler zılgıt çekti.

Amerikan aksanıyla konuşan ve kameralar karşısına versace marka poşusuyla geçen ekonomist yorumcu, demokrasiyi bu kadar içselleştirmiş bir partiyi abd’de bile görmediğini, barajı geçmesi halinde, doların 25 kuruşa ineceğini, işsizliğin biteceğini, ihracatın 7 trilyon dolara yükseleceğini, borsanın endekslerden endeks beğeneceğini izah etti.
*
Başınızı omzuna yaslamak istediğiniz hassas lider selocan’dan ege türküleri, azz sonra… “Biji” izlemeye devam edin sayın seyirciler!
*
Hangi liboş televizyonu açsak, bu halde… 30 senedir gazetecilik yapıyorum, böyle cila, böyle makyaj, böyle ambalaj görmedim.
*
Elbette keyfiniz bilir ama…
Liboşlara uymayın.
*
Siz siz olun.
Kalaşnikofa şarjör olmayın.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ